1. Home
 2. Media Center
 3. Events
 4. “Kendi Enerjini Kendin Üret” Proje Yarışması

“Kendi Enerjini Kendin Üret” Proje Yarışması

Corporate

ASPİLSAN Enerji olarak düzenleyeceğimiz “Kendi Enerjini Kendin Üret” yarışmasının amacı, ortam kaynaklarından (güneş, rüzgar, titreşim, ısı, hareket, ses gibi) enerji üretilmesini ve üretilen enerjinin şarj edilebilir pil, batarya veya depolama sistemlerinde depolamayı içeren projelerin geliştirilmesine destek olmaktır. Enerji hasadı yöntemleriyle kendi kendini idame ettiren sürdürülebilir sistemler oluşturduğun ve/veya sürdürülebilir olmayan sistemlerin verimliliğini artırdığın bir proje fikrin varsa seni de yarışmamıza beliyoruz!

Yarışma Konuları 

Başvuru Koşulları

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
 • Türkiye veya yurt dışında lisans, lisansüstü ve doktora öğrenimi gören üniversite öğrencisi olmak,
 • Lisans mezuniyetinin üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş mezun statüsünde olmak,
 • Yukarda belirtilen yarışma konuları kapsamına giren inovatif ve özgün bir proje fikrine sahip olmak,
 • En az 2 en fazla 4 kişiden oluşan bir yarışma ekibine sahip olmak,

Yarışma ekibinin bir lidere sahip olması gerekmektedir. Bireysel başvuru kabul edilmemektedir. Her takımın sadece bir proje fikri ile başvuru yapması beklenmektedir. Birden fazla proje fikri ile başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir.

Destek ve Ödül Kapsamı

 • Ön değerlendirme aşamasını geçen projelere prototipleme konusunda proje başı 3.000 TL’ye kadar maddi destek sağlanacaktır. Detaylı Proje Raporu ve prototip değerlendirmesi sonucunda ilk 3 proje seçilecektir.
 1. olan proje ekibindeki her üyeye 7.500 TL,
 2. olan proje ekibindeki her üyeye 5.000 TL,
 3. olan proje ekibindeki her üyeye 3.000 TL ödül verilecektir.
 • Seçilen projelere, ASPİLSAN Enerji’nin bu sene 7’incisini düzenleyeceği 31 Ekim – 1 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan “Pil Teknolojileri Çalıştayı”na davet edilecek ve prototiplerini sergileme imkanı verilecektir.
 • 1.,2.,3. olan proje grupları üyelerine ASPİLSAN Enerji bünyesinde işe alım (mühendislik, aday mühendislik) mülakatı imkanı sağlanacaktır.

 

Yarışma Takvimi

Menu