Haberler

İDEF’21’i Büyük Bir Gurur ile Tamamladık!

Türkiye’nin bir dünya markası olan ve dünyanın en prestijli fuarları arasında yerini alan İDEF Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nın 15’incisi 17-20 Ağustos 2021 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda düzenlenen İDEF’21’i büyük bir başarı ile tamamlamanın gururunu yaşıyoruz.

Türk Savunma Sanayii’nin devlerinden biri olan ASPİLSAN Enerji olarak bu fuarda, enerjisi hiç bitmeyen güçlü mühendislik kaynağımız ile AR-GE’ye dayalı yerli ve milli çözümlerimizi kullanarak ürettiğimiz ürünlerimizi, yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayan alanında profesyonel ziyaretçilere tanıttık.  Aynı zamanda Türk resmi makamlar ve yerli/yabancı firmalar ile kurduğumuz temaslar, şirketimiz ve ülkemiz geleceğine güç katacak!

Ulusal ve uluslararası iş birliklerine de ev sahipliği yapan fuarda, güçlü yarınlar için güçlü iş birliği anlayışı ile ASPİLSAN Enerji olarak 4 farklı iş birliğine imza attık. Amaç ortağımız HAVELSAN ile ‘Stratejik İş Birliği Anlaşması’ imzalanmıştır. ASPİLSAN Enerji, ASELSAN ve Eti Maden arasında, Eti Maden tarafından üretilen lityum karbonatın ASPİLSAN Enerji tarafından lityum iyon pil hücresi geliştirilmesi kapsamında AR-GE faaliyetlerinde hammadde olarak kullanılması ve üretilen pil hücrelerinin de ASELSAN tarafından kullanımı konusunda karşılıklı iş birliği imzalanmıştır. Ülkemizi lityum iyon pil teknolojileri alanında daha da ileriye taşımak adına TÜBİTAK RUTE ile ‘Lityum İyon Pil ve Alt Bileşenlerinin Geliştirilmesi’ adlı proje sözleşmesi imzalanmıştır. Kara araçları alanında yerel ve uluslararası ana yüklenicilerin güvenilir alt tedarikçisi olan MENATEK Savunma ile ‘E-Scooter Bataryası Teminine İlişkin İş Birliği’ adlı proje sözleşmesi imzalanmıştır. Daha güçlü Türkiye için atmış olduğumuz adımların Türk Savunma Sanayii’ne ivme kazandırmasını can-ı gönülden temenni ediyoruz.

55 ülkeden 1250 farklı katılımcının ve 83 ülkeden 663 delegenin yer aldığı İDEF’21’in ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, İDEF’23’ü heyecanla bekliyoruz.

İLGİLİ İÇERİKLER

Menü