Haberler

Ufuk Avrupa Programı-HORIZON Kapsamında İki Uluslararası Projemiz Desteklenmeye Hak Kazandı

Dünyanın en büyük sivil Ar-Ge ve yenilik programı olan “Ufuk Avrupa Programı-HORİZON” kapsamında “İklim, Enerji, Mobilite” başlığı altında olmak üzere ASPİLSAN Enerji olarak detayları aşağıda yer alan iki uluslararası projemizin desteklenmeye hak kazandığını duyurmaktan memnuniyet duyarız.

Proje 1
Proje Adı BASE

Rekabetçi ve Sürdürülebilir bir Avrupa Batarya Değer Zinciri” alanı 2023 yılı ikinci grup çağrılarında ortak olarak yer aldığımız “BASE: Battery Passport for Resilient Supply Chain and Implementation of Circular Economy Passport for Resilient Supply Chain and Implementation of Circular Economy” projemiz Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazanmıştır. Proje kapsamında dijital batarya pasaportu (DBP) konseptinin geliştirilmesi ve uygulanması hedeflenmektedir. ASPİLSAN Enerji A.Ş. batarya paketinin geliştirilmesi, üretilmesi, testleri, entegrasyonu ve yaşlandırma testlerinin analiz edilmesi alanlarında faaliyet gösterecektir.

Proje 2
Proje Adı SAFELOOP

SAFELOOP projesinin temel amacı, Avrupa’daki giga fabrika ölçekli lityum iyon batarya hücrelerinin güvenliğini, sürdürülebilirliğini ve performansını arttırmaktır. ASPİLSAN Enerji iş paketi lideri olarak yer almaktadır. Proje kapsamında bu iş paketinde hücre entegrasyonu, performans ve güvenlik testleri bulunmaktadır.

SAFELOOP projesinin çıkmasına destek olan TÜBİTAK RUTE’ye ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Dr. Mehmet Nurullah Ates’e teşekkürlerimizi sunarız.

İLGİLİ İÇERİKLER

Menü