Press Releases

The Story of Our New Logo

ASPİLSAN Enerji’nin 2020 yılında başlatılan değişim ve yenilenme çalışmaları doğrultusunda görülen ihtiyaç üzerine yeni logomuzun oluşturulması 5 aylık bir süre zarfında tamamlanmıştır. Bu doğrultuda 3 farklı reklam ajansından teklifler ve ön çalışmalar alınarak değerlendirilmiş ve Kayseri merkezli bir danışman firma ile çalışılması kararlaştırılmıştır. İlk aşamada 16 farklı Logo üzerine çalışılmış ve her departmandan çalışanlardan oluşan bir kurul, anketler ve çalıştalar sonucu sayı 6 ya düşürülmüştür. İkinci aşamada ASPİLSAN Enerji icra kurulunda yapılan oylamada 3 logo üzerinde durulmuş ve son aşamada ise ASPİLSAN Enerji Yönetim Kurulu tarafından logomuz seçilmiştir.

Logomuz temelde ASPİLSAN Enerji’nin a ve e harflerinden meydana gelen bir döngüyü ifade etmektedir. Harfler bir araya geldiğinde aynı zamanda bir sonsuzluk sembolü oluşturmakta ve enerjinin hayatımızın her alanında var olduğunu ve sonsuz bir çevrim olduğunu ifade etmektedir. Kullanılan renkler ve yuvarlak hatlar ASPİLSAN Enerji’nin üretkenliğini ve milli rengimiz olan Turkuaz rengini temsil etmektedir. Küçük harfler aynı zamanda mütevazılığı ve keskin hatlar ise kararlığımızı vurgulamaktadır. Logomuz modern görüntüsü ile bir yüksek teknoloji şirketi olduğumuzu göstermekle birlikte yeni çağa verilen “Enerji Çağı“ tanımlamasına da uyum sağlamaktadır.

M.Ö. 8. yüzyıldan başlayarak günümüze kadar gelen ve dünya literatürüne ‘Türk Mavisi’ olarak giren milli rengimiz TURKUAZ renginin ton geçişi ASPİLSAN Enerji’nin dönüşümünü ve değişimini ifade etmektedir.

RELATED CONTENT

Menu